Про ЗДО

Колектив закладу дошкільної освіти № 50 «Лелеченька» міста Хмельницького працює над збереженням, формуванням, вихованням, розвитком у дітей механізму самореалізації, саморозвитку,  саморегуляції, самозахисту та інших необхідних якостей для становлення самобутньої особистості, яка взаємодіє з людьми, природою, культурою. Програма навчання і виховання базується на державних стандартах освіти Базового компоненту та особливостях вікового, фізичного та психічного розвитку дитини. Для цього в закладі дошкільної освіти № 50 функціонує 11 вікових груп. Установа має кабінети: методичний, психологічний, логопедичний, спеціалістів (музичних керівників та інструктора з фізкультури), медичний. Обладнані музичний та спортивний зали. Всі вікові групи мають майданчики для прогулянок, квітник та город. Працюють харчоблок, пральня, в наявності допоміжні господарчі приміщення. в закладі надаються додаткові освітні послуги: хореографія, розвиваючого навчання /логіка/ та англійська мова.

НАША АДРЕСА

29026 м. Хмельницький, вул. Пілотська 125/1

Телефони: 64-32-85 – Директор

                    64-36-79 – Бухгалтерська служба

В садочку працюють:

Група № 1 «Капітошка»  
Група № 2 «Веселка»        
Група № 3 «Ромашка»      
Група № 4 «Зіронька»       
Група № 5 «Бджілка»       
Група № 6 «Чомусики»    
Група № 7 «Краплинка»   
Група № 8 «Сонечко»       
Група № 9 «Соняшник»   
Група № 10 «Горобинка» 
Група № 11 «Зернятко»  

   ЛІТОПИС 

Свого часу, кілька тисяч робітників і службовців заводу «Укрелектроапарат» відчули потребу в послугах дитячого садка. Директор підприємства Петраш М.Е. вирішив розпочати будівництво дошкільного закладу на 280 місць по вулиці Пілотскій.
За короткий період потрібно було обланати 12 групових кімнат, музичну залу, харчоблок, пральню, медичний кабінет та інші приміщення закладу. Приклали багато зусиль, щоб вчасно відкрити установу, водночас добирали кадри. Серед перших працівників установи були Базилюк О.Л., Березовська Н.В., Осика Г.П., Пец О.В., Чорнобай (Халаменда) Н.В., Соколюк Н.М., Супрун (Ладор) В.Г., Футорна Е.І.  
27.12.1985 було здано в експлуатацію дитячий садок як відомчу установу. Того ж року, в лютому місяці, дитячий садок-ясла гостинно відкрив двері перед дітьми, а сам заклад отримав назву «ЛЕЛЕЧЕНЬКА».
Лелека здавна вважалась святою птицею. Люди відчувають особливу радість зустрічі з цим птахом. Це, мабуть, тому, що разом з ними приходить весна, земля прокидається і виповнюється безліччю істот. Який багатий світ! Лелека, лелеченька - такі слова асоціюються лише з чимось добрим, ніжним, дитячим. І з того моменту, як ніжки малюків переступили вперше поріг садочка, то у світі стало на одне місце більше, де панує найблагородніше почуття - любов, любов до дітей…
Першим керівником закладу стала Григорук Оксана Миколаївна.  В 1999 році дошкільний заклад переходить з відомчого підпорядкування в міську комунальну власність. Розпочалась нова сторінка в історії закладу. В цей час в садочку зменшилась  кількість дітей і залишилось лише 8 груп. Колектив дошкільної установи звикав працювати в нових умовах. Педагогами продовжувалися творчі пошуки методів та прийомів впливу на дітей, а також таких форм організації діяльності дошкільників, які стимулюють прояв соціальної активності, розвиток особистості дитини.
З липня 2000 року колектив дитячого садка очолювала Кук Геня Теофілівна. Потреба населення в дитячих садочках зростала, тому відновили роботу  дві дошкільні групи.   Одне з групових приміщень реконструювали й обладнали під спортивний зал для дошкільників.
У 2003 році дошкільний заклад брав участь у міському конкурсі реклами дошкільної освіти, де було вперше представлено герб дитячого садка. Центральною фігурою герба є чорно-білий птах з червоним дзьобом, лелека, який своїми крилами огортає дві маленькі постаті   хлопчика й дівчинку.
У 2004 році для вирішення проблеми якісної дошкільної освіти в дитсадку відкривається логопедична група. З першого дня її функціонування з дітьми-логопатами працює вчитель-логопед Тіней Вероніка Вікторівна.
До святкування 20-ої річниці з дня відкриття закладу було написано Гімн дитячого садка «Лелеченька», який вперше прозвучав у виконанні старших дошкільників на урочистих зборах з нагоди ювілею.  Слова гімну дошкільного закладу хмельницької дитячої поетеси Савчук Людмили Павлівни, поклала  на музику Шемчук Ірина Петрівна, талановитий музичний керівник, що працбвала на той період з дошкільниками. Тепер ці атрибути: ГІМН і ГЕРБ дошкільного закладу, стали невід'ємною частиною життя садочка  герб прикрашає приміщення закладу, а гімн дитячого садка звучить на різних  урочистих подіях, чи то свято Першого вересня, чи Випуск до школи, чи День захисту дітей та інші.
З серпня 2009 по липень 2016 на посаді завідувача перебувала    талановитий і креативний педагог-управлінець Попик Ніла Іванівна, яка вносила свій вклад в традиції  життя садочка. У 2011 колектив дошкільного закладу приймав учать у фотоконкурсі ДНЗ України «Мій улюблений дитсадок» на інтернет-порталі рейтинку освітніх закладів України  й був нагороджений Грамотою за 1-ше місце серед ДНЗ міста Хмельницького. Неодноразово колективу дошкільного закладу виносились подяки міським головою за якісну підготовку до нового навчального року. У 2016 році ДНЗ №50 «Лелеченька» відзначав свій 30 - ти річний ювілей. На свято були запрошені колишні працівники закладу, випускники, батьки. Безліч теплих слів було сказано на адресу працівників закладу, згадано  про минулі часи з трепетом у душах усіх присутніх.
З липня 2016 року на посаду завідуючої призначено Нащубську Інну Іванівну. Діяльність розпочалась з підготовки до нового навчального року. За результатами підготовки -  ДНЗ нагороджено Дипломом за перемогу у номінації «Кращий благоустрій території школи та дитячого садочка» серед дошкільних навчальних закладів  на кращий благоустрій  «Хмельницький – наш дім».


Основним із пріоритетних  напрямків  освітньо-виховної роботи з вихованцями є і було національно-патріотичне виховання підростаючого покоління. Так серед випускників закладу є учасники АТО, співробітники СБУ, такі як:
  • Побережний А.М., 1985 року народження,
  • Кльоц О.Ю., 1981 року народження.
У зв’язку зі збільшенням кількості дітей із вадами мовлення та з метою організації корекційно-розвивальної роботи в січні 2017 року  відкрито додаткову логопедичну групу.
А в серпні 2021 на посаду директора пришла щира, усміхнена та талановита й працьовита людина  - Вікторія Станіславівна МАТВІЙЧУК. 
Багато випробувань, викликів і різиків припало на долю "Лелеченьки" ... і створення притулку для тимчасово переміщених осіб, і підтримка діток під час дії воєнного стану, і термінове облаштування укриття. Але з  впевністтю можна зазначити, що люди які люблять свою справу, які шукають способи подолання кризових ситуацій завжди будуть переможцями!
Минають дні, літа у кропіткій й натхненній праці, садочок продовжує жити, діяти, випускаючи кожного року у шкільне життя лелеченят-дітей…